Lekarze

lek. wet. specjalista chirurg Karol Chłopecki – absolwent wydziału Medycyny Weterynaryjnej  SGGW w Warszawie, w 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii zwierząt. Wielki miłośnik zwierząt, hodowca zwierząt egzotycznych. Jego głównym zajęciem w lecznicy jest wykonywanie zabiegów chirurgicznych z zakresu chirurgii miękkiej i ortopedii. Członek Stowarzyszenia Hodowców Żółwi „Emys”,  oficjalny lekarz weterynarii forum terrarium.com.pl. Autor artykułów o tematyce chorób zwierząt egzotycznych. Dawny pracownik warszawskiej lecznicy dla małych zwierząt „Provet” . Karol aktualnie posiada 40 żółwi i cztery psiaki.

lek. wet. specjalista radiolog Karolina Chłopecka (Skrzypczyk) – ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie w 2007 roku oraz w 2017 roku studia specjalizacyjne z radiologii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Aktualnie w trakcie dwuletniej szkoły ultrasonografii w Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa  Ultrasonograficznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w czasie urlopu dziekańskiego w szpitalu dla zwierząt w Indiach, w Udaipurze (animalaidunlimited.com), a po studiach w całodobowej lecznicy weterynaryjnej w Warszawie. Głównymi zainteresowaniami Karoliny jest „wnętrze zwierząt”, czyli wykonywanie badań USG, behawiorystyka i dermatologia. W wolnej chwili zajmuje się prowadzeniem i uaktualnianiem naszej strony www oraz prowadzi fanpage na FB. Karolina przygarnęła ze schroniska przepięknego psa Heniutka, a trzy inne same do niej przyszły.

lek. wet. Aleksandra Krawczykjest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, gdzie w 2013 roku otrzymała dyplom lekarza weterynarii. W maju 2019 r. egzaminem międzynarodowym otrzymała rozpoznawalny na świecie tytuł Veterinary Anaesthesia Technician (VAT). Od III roku studiów do dnia dzisiejszego szczególnie związana z dziedziną kardiologii i intensywnej terapii małych zwierząt. Jej zawodowa pasja, ciągła chęć pogłębiania wiedzy oraz zamiłowanie do podróżowania upewniły ją w decyzji „wyjazdu za wiedzą”. 6-cio miesięczny pobyt w Stanach Zjednoczonych u boku Dr Nancy Morris- dyplomowanego specjalisty, kardiologa małych zwierząt (Diplomat ACVIM), jak również staże kliniczne pod okiem prof. Marka Oyamy czy Dr Barreta Bulmera w departamentach kardiologicznych – to nie tylko ogrom wiedzy i doświadczeń, jakie zdobyła, ale również bagaż nowych umiejętności ze szczególnym naciskiem na echokardiografię RT3D oraz druk przestrzenny 3D. Pani Doktor jest autorką obszernej publikacji „Echokardiografia 3D w czasie rzeczywistym”, jak również współtwórcą linijki kardiologicznej firmy Boehringer Ingelheim. Prywatnie współwłaścicielka uroczej mopsiczki Molly i mieszańca Figi, na co dzień wielbicielka aktywnego wypoczynku, dalekich podróży, smakoszka kawy.

 

lek. wet. Adrianna Myszkowska – absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, gdzie w 2020 roku uzyskała dyplom lekarza weterynarii. Pracę w przychodni Pankracy rozpoczęła od razu po studiach. Jej głównym zainteresowaniem jest interna, okulistyka oraz chirurgia. W wolnym czasie poszerza wiedzę na szkoleniach oraz warsztatach. Jej marzeniem jest rozwój w kierunku chirurgii okulistycznej i ogólnej. Prywatnie właścicielka psa o imieniu Ares, miłośniczka podróży i aktywnego spędzania czasu.

lek. wet. Aleksandra Woźniak –  jest absolwentką wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie, w 2020 roku otrzymała dyplom lekarza weterynarii. Do naszego zespołu dołączyła tuż po zakończeniu studiów, gdzie spełnia się w roli internisty. Jej szczególnie umiłowaną dziedziną jest neurologia, którą poznaje dzięki szkoleniom i konferencjom i przede wszystkim praktyce. Prywatnie miłośniczka sportu i aktywnego spędzania czasu. Jak sama o sobie mówi, będzie spełnionym lekarzem weterynarii, kiedy w końcu pozna swojego psiego towarzysza 🙂

lek. wet. Olga Kunińska (obecnie na zwolnieniu) – absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu z 2012 roku. Aktualnie w trakcie studiów specjalizacyjnych z zakresu chorób psów i kotów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej  w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kraju jak i za granicą – przez ostatnie kilka lat pracowała w Wielkiej Brytanii na stanowisku lekarza weterynarii. Jej głównymi zainteresowaniami jest stomatologia i chirurgia, z zakresu których stale się doskonali uczestnicząc w licznych szkoleniach w Polsce i za granicą.

 

lek. wet. Jacek Rybski- tegoroczny stażysta Medycyny Weterynaryjnej SGGW Warszawa, z Pankracym związany od 2 lat, jego główną ukochaną dziedziną weterynarii jest chirurgia

 

lek. wet. Kinga Wójcik -absolwentka wydziału medycyny weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie w 2022 otrzymała tytuł lekarza weterynarii. Już w trakcie studiów poszerzała swoją wiedzę poprzez praktyki oraz wolontariat w kilku lecznicach zajmujących się leczeniem małych zwierząt. Przygodę w Pankracym rozpoczęła od stażu, aby z czasem stać się pełnoprawnym członkiem zespołu. Jej umiłowanymi dziedzinami są ultrasonografia oraz interna, w kierunku których stale się szkoli.
Miłośniczka czytania książek oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Prywatnie właścicielka psa Gucia, 40-kilogramowego „Maluszka”, jak ma zwyczaj go nazywać.